Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Вірусний гепатит А

Дата: 13 березня о 21:08

Епідемічна ситуація в Україні із захворюваності на вірусний гепатит А (далі - ВГА) характеризується як нестійка, з тенденцією до погіршення. За 9 місяців 2023 року у порівнянні з аналогічним періодом 2022 року зареєстровано зростання захворюваності на 83,6%. В Харківській області епідемічна ситуація розцінюється як нестійка.

Враховуючи, що основними шляхами передачі ВГА є водний та харчовий, а також активні зовнішні і внутрішні міграційні процеси в Україні, інтенсивне забруднення довкілля на деокупованих та окупованих територіях (в тому числі води питної), незадовільний технічний стан водозабірних споруд та водопровідних мереж, наявність проблемних питань, санітарного очищення населених пунктів, сезонну активізацію збудника ВГА, область перебуває у зоні ризику щодо ймовірного виникнення ускладнень.  Пам’ятайте про необхідність належного облаштування та експлуатації індивідуальних колодязів та ризики вживання забрудненої води! Основними профілактичними заходами розповсюдження вірусного гепатиту А є дотримання правил особистої гігієни, використання питної води перевіреної якості, дотримання режимів приготування та зберігання харчових продуктів і готових страв.

Зокрема, необхідно:

- мити руки з милом перед приготуванням та вживанням їжі, після кожного відвідування туалету, поїздок у громадському транспорті;
- використовувати для пиття, приготування їжі питну фасовану або кип’ячену воду, яку слід кип’ятити не менше 5 хв.;
- обов’язково перед вживанням ретельно мити та обдавати окропом овочі, фрукти, ягоди та зелень;
- не вживати продукти, придбані на стихійних ринках.

Враховуючи ризики, пов’язані з вірусним гепатитом А, протоколом регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в області затверджено «Комплексний план заходів щодо недопущення виникнення епідускладнень з вірусного гепатиту А». Так, передбачено підготувати заклади охорони здоров’я до обстеження та лікування хворих та проведення комплексу протиепідемічних заходів в осередках у разі реєстрації випадків вірусного гепатиту А та при виникненні спалаху.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.